Fotogalerie

motiv-96

Fotogalerie

Apartmán I. – 1. ročník

V horském penzionu Františka Kinského kdysi bývala škola. A právě proto se u nás jednotlivé apartmány jmenují podle ročníků. I. ročník je ideální pro rodinnou dovolenou. Nabízí ubytování pro šest osob. Apartmán má tři samostatné ložnice, z toho jednu s manželským dvoulůžkem a dvě malé ložnice pro děti či vnoučata. V každé z nich je po jedné palandě. Apartmán má plně vybavenou kuchyni, v níž jsou dvě velké lednice a samostatnou jídelnu s televizorem. Tu od ložnic oddělují vždy dvoje dveře.

Apartmán II. – 2. ročník

II. ročník v naší „staré škole“ je ideálním typem ubytování pro početnější rodiny či skupiny přátel, kolegů a sportovců. Nabízí ubytování celkem pro deset osob. Apartmán má dvě samostatné ložnice s manželskými lůžky a jeden velký pokoj se dvěma palandami a dvěma samostatnými lůžky, kde se pohodlně vyspí dalších šest lidí. Tomuto pokoji říkáme dětský. Koncept tohoto apartmánu je pojat tak, že rodiče či prarodiče spí v soukromí partnerských ložnicích, zatím co jejich děti usínají všechny pohromadě. A právě tato varianta je pro partu dětí na dovolené na horách jedním z největších zážitků. V jejich dětském pokoji je čeká stůl i koberec pro stolní a jiné hry, a také plyšový mamut, který k Dolní Moravě neodmyslitelně patří.

Apartmán III. – 3. ročník

Apartmán třetí nabízí ubytování pro deset osob. Apartmán má dvě samostatné ložnice s manželskými lůžky. Partnerské pokoje od sebe oddělují další dvě menší trojlůžkové ložnice, v nichž je vždy po jedné palandě a jednom samostatném lůžku. Apartmán nabízí řešení takové, že rodiče či prarodiče spí v soukromí partnerských ložnicích, které jsou od sebe vzdáleny ob dva pokoje, zatím co jejich děti s kamarády nebo s babičkami usínají v prostředních dvou pokojích.

Apartmán IV. – 4. ročník

Čtvrtý ročník je největším a nejslunnějším apartmánem našeho penzionu. Je ideálním typem ubytování pro početnější rodiny či skupiny přátel, kolegů a sportovců. Je ještě prostornější obdobou apartmánu 2. a nabízí ubytování celkem pro deset osob. Apartmán má dvě samostatné ložnice s manželskými lůžky a jeden velký pokoj se dvěma palandami a dvěma samostatnými lůžky, kde se pohodlně vyspí dalších šest lidí. Tomuto pokoji říkáme dětský. Koncept tohoto apartmánu je pojat tak, že rodiče či prarodiče spí v soukromí partnerských ložnicích, zatím co jejich děti usínají všechny pohromadě. A právě tato varianta je pro partu dětí na dovolené na horách jedním z největších zážitků.

SKI areál Větrný vrch

Pouhých 350 metrů, tedy na dohled od Apartmánů naleznete dva lyžařské vleky, tři modré sjezdovky, lyžařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení a možnost večerního lyžování.

Exteriér – zima

Jsme připraveni vás uvítat i v zimním období, pro vaše radovánky na sněhu, oslavy nebo lyžování s přáteli či rodinou.

Vánoce

U nás zažijete opravdu bílé Vánoce.

Exteriér – léto

Relaxujte s výhledem na empírový kostel sv. Aloise: u venkovního posezení s grilem, ohništěm a dětským pískovištěm je pro vás připraveno dřevo na zátop i vidlice na opékání. Piknikové koše a podnosy k venkovnímu posezení naleznete v každé ze čtyř plně vybavených kuchyní. S dobrou kávou z kávovarů Dolce Gusto či sklenkou vína můžete posedět na terase přímo před vstupními dveřmi do penzionu. Houbaři si mohou zapůjčit košíky, které se nalézají ve spodní části chodby.

Společné prostory

Pračka a sušička: je pro vás připravena ve společných prostorách ve spodní části haly. (Žehlící prkno se žehličkou pouze na vyžádání a po předchozí dohodě). Společenské hry: naleznete u posezení v horním patře haly.

Zázemí pro nejmenší hosty

V našem rodinném penzionu myslíme i na naše nejmenším hosty a jejich rodiče a prarodiče, kterým vybavením pro malé děti chceme maximálně ulehčit balení, výpravu a přepravu nezbytných věcí na víkend či dovolenou. Po domluvě vám pro vaše nejmenší dítka připravíme dětskou stoličku, dřevěnou dětskou postýlku s kvalitní matrací, s antialergickým polštářem a dekou, a to včetně chrániče matrací a bavlněného povlečení. Rovněž vám nachystáme pomůcky pro hygienu. Po předchozí domluvě si rovněž můžete zdarma zapůjčit dětské odrážedlo a kočárek a kompletním vybavením včetně tašky a pláštěnky.

Stolní fotbal, hry a karty

Stolní hry a karty k zapůjčení naleznete ve vestavěné skříni ve spodní části chodby. Stolní fotbal v chodbě v 1. patře. Přejeme hodně dobré zábavy.

Bezbariérový vstup a apartmán č. 2 / 2. ročník

Příjemný pobyt v našem penzionu mohou zažít i vozíčkáři s doprovodem alespoň jedné osoby. Bezbariérový vstup do budovy vozíčkářům zajistí nájezdy umístěné v chodbě za vstupními dveřmi do apartmánové vily. Bezbariérový je apartmán č. 2 (2. ročník), který se nachází v přízemí. V apartmánu nejsou prahy, má široké chodby, velkou kuchyň s jídelnou a bezbariérové sprchy a WC.

Sportovní potřeby

Našim klientům nabízíme k zapůjčení badminton, turnball a míč. Sportovní potřeby jsou umístěné za vstupními dveřmi do penzionu.

Hory zážitků s Aloisem na cestách

Postavička sv. Aloise, turisty s batůžkem a andělskými křidýlky, která pochází z autorské dílny Šité drobnosti Terezy Fabiánkové, vás čeká v každém ročníku (apartmánu). Alois se těší na zážitky s vámi. Vezměte ho na výlet, výšlap, na bobovou dráhu, Sky Bridge 721 či Stezku v oblacích, posílejte nám vaše snímky a sdílejte je s užitím hasthagu #apartmanyualoise nebo #saloisemnacestach na sociálních sítích. Nezapomeňte však, že našemu Aloisovi je nejlépe na horách. Při odjezdu mu zamávejte a ponechejte ho, prosím, v pokoji v místě, kde na vás čekal, aby mohl přivítat další návštěvníky.

Aloisova bylinná zahrádka

Aloisovu bylinnou zahrádku založil v srpnu 2022 erudovaný botanik Josef Halda, autor monografií řady rodů rostlin, který procestoval celý svět. Dřevořezbu sv. Aloise a popisky k jednotlivým zasazeným rostlinám ztvárnila jeho žena, významná výtvarnice, řezbářka a historička Jarmila Haldová, o které se traduje, že je ženou tisíce zájmů. Za svůj život vytvořila unikátní soubor všech panovníků, je autorkou loutek a betlémů, půvabnými obrázky doprovodila knihy pohádek a pověstí, známá je i botanickými ilustracemi. Je autorkou princezny Kačenky, vládkyně Orlických hor.

Z historie Staré školy a kostela svatého Aloise

Klasicistní kostel sv. Aloise (někdy zvaný kostel sv. Aloise Gonzagy) je římskokatolický orientovaný filiální kostel ve Velké Moravě. Je chráněn jako kulturní památka. Je situován na návrší na levém břehu řeky Moravy a leží ve výšce 633 m. n. m. Kostel byl vystavěn v empírovém stylu v letech 1801 – 1802. Jedná se o jednolodní stavbu obdélného půdorysu o třech polích, které od sebe oddělují klenební pásy. Ve východní části je uzavřena konchou. V západní části je kruchta na čtyřech toskánských sloupech zaklenutá v podkruchtí českou plackou. Věž a trojboký presbytář se nacházejí na straně západní. Obraz na hlavním oltáři je dílem malíře Lichtenštejnů Jana Dallingera.

Ubytování v horském penzionu Františka Kinského za mimosezónní, a ve všední dny, za zvláště speciální ceny

Od 30. 8. do 20. 12. ubytování v horském penzionu Františka Kinského za mimosezónní a ve všední dny za zvláště speciální ceny.

Apartmány U Aloise, Dolní Morava: Horský penzion Františka Kinského

Srdečně Vás zvu do penzionu v Dolní Moravě. Apartmány U Aloise jsou ideálním typem ubytování pro početnější rodiny i skupiny. Nachází se v klidné části u kostela svatého Aloise v srdci oblasti plné sportovních i adrenalinových zážitků, kde sezóna turistiky, cyklistiky i houbaření, právě začíná.

Naše knihovna s tituly od Nakladatelství Kazda

Vážení hosté, milí přátelé, děkujeme Nakladatelství Kazda, které do našeho penzionu Apartmány U Aloise věnovalo své knihy. Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné publikace o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti i k duchovnímu rozvoji. My jsme pro vás společně s vydavatelstvím vybrali tituly, které s duchem domu a s naší filosofií souznějí. Knihy si můžete zapůjčit v nově vybudované knihovně ve spodní části chodby. Užijte si krásné a ničím nerušené chvíle s knihami, které mají smysl: v srdci Dolní Moravy a v krásné přírodě pod Králickým Sněžníkem.

Partneři

Karta hosta SNĚŽNÍK PASS:

Stáhněte si svůj SněžníkPass a využívejte slevy v Turistické oblasti Králický Sněžník!

Aktuální přehled slev naleznete na stránce: www.obecdolnimorava.cz/sneznikpass

Po vyplnění údajů a zaplacení pobytového poplatku, obdržíte vše na váš e-mail.

Kontakty

Apartmány U Aloise
Velká Morava 38
Dolní Morava
561 69

+420 604 460 916

+420 604 514 383

+420 734 450 634

50.1288567N, 16.8009644E